RİZE ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

Müdürümüz Matematik Branşı Soru Yazma Komisyon Üyelerimizin Soru Yazma Çalıştayına Katıldı

Müdürümüz Matematik Branşı Soru Yazma Komisyon Üyelerimizin Soru Yazma Çalıştayına Katıldı

     Müdürümüz Yaşar KOÇAK; Müdürlüğümüz Ölçme Değerlendirme Merkezi görevlileri öncülüğünde kurulan ilimiz orta okullarında görevli  Matematik branş öğretmenlerinden oluşan soru yazma komisyon üyeleri ile bir araya geldi.      

      LGS sınavı için yayımlanan örnek sorular hakkında konuşan Müdürümüz, karşılıklı dialoglarda soru yazarlarımızın yeni tip sorulara ve bu konuya oldukça hakim olduklarını gördü. Bu bağlamda müdürümüzün Ankarada katıldıkları bir toplantıda  Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sn Dr. Sadri ŞENSOY "un Ölçme Değerlendirme Merkezi görevlileri ve Soru Yazarları Komisyon Üyelerimizden büyük bir övgüyle bahsetmelerinden fevkalade onur duyduğunu belirten müdürümüz, öğretmenlerimize özverili çalışmalarından ötürü çok ama çok teşekkür ettiklerini belirttiler.      

     LGS  sınavına girecek öğrencilere yönelik yapılması gereken bazı çalışmalarımız olduğunu belirten müdürümüz, akademisyenimizlede kısa bir sohbet ettikten sonra salondan ayrıldı.  

    İki haftalık periyotlarda bir araya gelen komisyon üyelerimiz, İlimiz RTE Üniversitesi Eğitim Fakültesi Ölçme Değerlendirme Ana Bilim Dalında görevli akademisyenlerimiz Dr. Asiye ŞENGÜL AVŞAR ve Dr. Fazilet TAŞDEMiR eşliğinde yazdıkları soruları inceleyip son halini vermektedirler. Hazırlanan sorular Bakanlığımız Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri  Genel Müdürlüğüne her ay düzenli olarak gönderilmektedir. Her ay yayımlanan örnek sorular içerisinde ilimizden giden sorularda yer almaktadır. Soruların bir kısmıda ilimiz soru havuzu oluşturulmak için kayıt altına alınmaktadır.  

09-03-201909-03-201909-03-201909-03-201909-03-2019

Tophane Mah. Şehit Er Uğur Korkmaz Cad. İstiklal Sok. No. 3/1 Merkez / RİZE - 0464 251 53 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.